ПКР/Лаб 4

Извор: SI Wiki
< ПКР
Датум измене: 5. август 2020. у 02:05; аутор: KockaAdmiralac (разговор | доприноси) (word -> ppt (valjda ne dođe do konflikta))
Пређи на навигацију Пређи на претрагу

Задаци на страници предмета

  1. За шаблон презентације изабрати „Celestial“ шаблон.
    • Design → Themes → изабрати шаблон „Celestial“.
  2. Додати прву страну презентације. Прва страна презентације треба да садржи наслов и ауторе рада. Ауторе рада писати по једног у сваком реду.
  3. За наслов користити фонт „Rockwell 40pt. Bold, Italic“, а за имена аутора фонт „Corbel 20pt. Italic“.
  4. Слова у наслову поставити да буду плаве боје и да бацају сенку.
  5. У делу за ауторе повећати величину размака између редова (Line spacing).
    • Повећати прво TextBox → поставити проред на 1,5.
  6. Друга страна презентације треба да буде празна страна која је сакривена (не приказује се у току slide show-a).
    • Insert → New Slide → Blank → десни клик → Hide Slide.
  7. Користећи „Slide Master“ подесити да се на свакој страни (осим прве) у подножју (footer) налази име и број индекса студента, фонт 14pt.
    • View → Slide Master → треба кликнути на главни слајд (нумерисан бројем 1) → Insert → Header and Footer → чекирати део Footer и укуцати име и број индекса студента → чекирати Don't show on title slide → Apply to All → Slide Master → Close Master View.
  8. Користећи „Slide Master“ подесити да се на свакој страни (осим прве) у подножју (footer) налази број текуће стране, фонт 14pt.
    • View → Slide Master → треба кликнути на главни слајд (нумерисан бројем 1) → Insert → Header and Footer → чекирати део Slide Number → чекирати Don't show on title slide → Apply to All → кликнути на ‹#› у доњем десном углу → Home → подесити фонт 14pt → Slide Master → Close Master View.
  9. Користећи „Slide Master“ подесити да се на свакој страни у подножју налази лого ЕТФа (etf_logo.gif) дат у материјалима.
    • View → Slide Master (нумерисан бројем 1) → Insert → Picture → подесити слику → Close Master View.
  10. Лого ЕТФ-а треба да буде уоквирен црном линијом. Додати позадину на лого у наранџастој боји. Подесити прозирност позадине на 50%. На лого додати и “glow” ефекат плаве боје, величине 10pt и прозирности 25%.
    • View → Slide Master (нумерисан бројем 1) → десни клик на лого → Format Picture → Fill и Line → Glow → Close Master View.
  11. Користећи „Slide Master“ подесити да на свакој страни осим прве транзиција буде Push, а да на првој страни транзиција буде Shape. Транзиција за прву страну треба да траје једну секунду, а транзиција за остале стране пола секунде.
  12. Трећа страна презентације треба да има реч „Pregled“ за наслов, а да у виду ставки буду наведена поглавља рада. Искористити распоред Наслов и садржај (Title and content layout).
  13. Користећи „Slide Master“ подесити да се први ниво ставки садржаја означава белим квадратом, а остали нивои угнеждавања белим кругом.
  14. На трећој страни презентације, подесити да се наслов појављује по надоласку слајда користећи транзицију „Fade“ за свако слово посебно.
  15. Подесити да се после појављивања наслова, поглавља појављују редом на сваку секунду. Потпоглавља C и D треба да се појаве заједно са њиховим родитељским поглављем B. Свако од поглавља треба да користи транзицију „Swivel“. Користити прозор за управљање анимацијама.
  16. Додати линк у горњем десном углу са текстом „КRАЈ“. Преласком мишем преко овог линка прескачу се сви слајдови и прелази се на последњи слајд.
  17. Четврта страна презентације има наслов: „Rad“. Страна треба да садржи слику 1 из одговарајућег рада. За приказ слике користити транзицију „Whell“. Слика треба да се прикаже на клик миша.
  18. Заједно са приказом слике треба приказати и текстуално поље (textbox) изнад слике у којем пише Klikni za dodatan prikaz.
  19. Кликом на текстуално поље (textbox) Klikni za dodatan prikaz треба уклонити слику 2 излазном транзицијом „Zoom“, а затим редом једно за другим приказати pie chart и basic cycle smart објекте. За оба објекта користити различиту транзицију. Текстуално поље (textbox) Klikni za dodatan prikaz такође треба да се уклони на клик. Обезбедити ову функционалност коришћењем тригера.
    • Animations → Add New Animation (постане Multiple) → иѕабрати Entrance/Exit → Trigger → On Click OFF превлачити и подесити Start → Trigger: TextBoxt → сви остали да буде испод тога → Insert → Chart → Pie → OK → Insert → Smart Art → Cycle → Basic Cycle → OK → све спустити испод Trigger и кликнути After Previous.
  20. Наслов pie chart-a треба да буде Prodaja. Изменити податке графика тако да постоје поља A, B, C, D, E i F са вредностима 40, 20, 10, 5, 2.5, 1.25, респективно. Транзиција треба да траје 0,5 секунди.
  21. Basic cycle smart објекат треба да се састоји из 6 поља која садрже првих 6 слова абецеде. Приликом приказа објекта, приказује се редом поље по поље на сваких 0,25 секунди.
  22. Пета страна презентације треба да има наслов „Pitanja?“. Додатно треба исцртати смајлија на левом делу стране.
  23. Користећи анимације, обезбедити да се притиском на леви тастер миша или стрелице на тастатури смајли креће до центра стране, а затим скрене ка дну стране, позиционирајући се на крају на доњем делу стране у средини. Кретање треба да траје 4 секунде.
  24. Смајли треба да баца сенку доле-десно у односу на себе и да буде наранџасте боје са црним оквиром.
  25. Креирати две секције у оквиру презентације. Назвати их Први део и Други део. Прва четири слајда треба да буду део прве секцијe, а пети слајд треба да буде део друге секције.
    • Десни клик на први слајд → Add Section → написати „Први део“ → десни клик на пети слајд → Add Section → написати „Други део“.
  26. У пети слајд додати коментар: „Ово је коментар“.
    • Леви клик на пети слајд → Insert → Comment → написати коментар.
  27. Активирати приказивање лењира.
    • View → чекирати Ruler.
  28. Поставити презентацију у мод у коме ће се слајдови самостално смењивати на 5 секунди.
    • Transitions → чекирати On Mouse Click и After 5s.
  29. На трећој страни додати белешку „Ово је страна са садржајем“.
  30. Подесити да се „AutoRecover“ ради на свака 3 минута.
  31. Подесити максималну вредност Undo операције на 40 корака.
  32. Користећи „Slide Master“ подесити да се на свакој страни (осим прве) у подножју (footer) налази тренутни датум, фонт 14pt.
  33. Користећи „Slide Master“ подесити да прва страна има позадину у нијанси плаве боје, а све остале у нијанси црвене боје.
  34. У „Quick access“ траку са алаткама додати алатку за додавање новог слајда.
  35. Додати празан слајд (шеста страна) у секцију „Други део“. Нацртати три различита облика на средини слајда и груписати их у целину.
  36. На страни шест додати стрелицу удесно и стрелицу улево. Користећи анимације и тригере, подесити да се кликом на стрелицу удесно група облика креће по кругу у смеру казаљке на сату, враћајући се у првобитну позицију. Кликом на стрелицу улево група облика треба да се креће по кругу у супротном смеру од казаљке на сату.
  37. Одговорити на коментар (reply to) на петом слајду поруком „Ово је одговор на коментар“. Не треба креирати нови коментар.
  38. На последњи слајд додати линк ка страници https://rti.etf.bg.ac.rs