ПКР/Лаб 4 — разлика између измена
< ПКР
Пређи на навигацију
Пређи на претрагу
Нема описа измене |
м (word -> ppt (valjda ne dođe do konflikta)) |
||
Ред 1: | Ред 1: | ||
[https://rti.etf.bg.ac.rs/rti/oo1pkr/materijali/lab/ | [https://rti.etf.bg.ac.rs/rti/oo1pkr/materijali/lab/ppt/PKR_cetvrta_lab_vezba.pdf Задаци на страници предмета] | ||
<div class="abc-sublist"> | <div class="abc-sublist"> |
Верзија на датум 5. август 2020. у 02:05
- За шаблон презентације изабрати „Celestial“ шаблон.
- Design → Themes → изабрати шаблон „Celestial“.
- Додати прву страну презентације. Прва страна презентације треба да садржи наслов и ауторе рада. Ауторе рада писати по једног у сваком реду.
- За наслов користити фонт „Rockwell 40pt. Bold, Italic“, а за имена аутора фонт „Corbel 20pt. Italic“.
- Слова у наслову поставити да буду плаве боје и да бацају сенку.
- У делу за ауторе повећати величину размака између редова (Line spacing).
- Повећати прво TextBox → поставити проред на 1,5.
- Друга страна презентације треба да буде празна страна која је сакривена (не приказује се у току slide show-a).
- Insert → New Slide → Blank → десни клик → Hide Slide.
- Користећи „Slide Master“ подесити да се на свакој страни (осим прве) у подножју (footer) налази име и број индекса студента, фонт 14pt.
- View → Slide Master → треба кликнути на главни слајд (нумерисан бројем 1) → Insert → Header and Footer → чекирати део Footer и укуцати име и број индекса студента → чекирати Don't show on title slide → Apply to All → Slide Master → Close Master View.
- Користећи „Slide Master“ подесити да се на свакој страни (осим прве) у подножју (footer) налази број текуће стране, фонт 14pt.
- View → Slide Master → треба кликнути на главни слајд (нумерисан бројем 1) → Insert → Header and Footer → чекирати део Slide Number → чекирати Don't show on title slide → Apply to All → кликнути на ‹#› у доњем десном углу → Home → подесити фонт 14pt → Slide Master → Close Master View.
- Користећи „Slide Master“ подесити да се на свакој страни у подножју налази лого ЕТФа (etf_logo.gif) дат у материјалима.
- View → Slide Master (нумерисан бројем 1) → Insert → Picture → подесити слику → Close Master View.
- Лого ЕТФ-а треба да буде уоквирен црном линијом. Додати позадину на лого у наранџастој боји. Подесити прозирност позадине на 50%. На лого додати и “glow” ефекат плаве боје, величине 10pt и прозирности 25%.
- View → Slide Master (нумерисан бројем 1) → десни клик на лого → Format Picture → Fill и Line → Glow → Close Master View.
- Користећи „Slide Master“ подесити да на свакој страни осим прве транзиција буде Push, а да на првој страни транзиција буде Shape. Транзиција за прву страну треба да траје једну секунду, а транзиција за остале стране пола секунде.
- Трећа страна презентације треба да има реч „Pregled“ за наслов, а да у виду ставки буду наведена поглавља рада. Искористити распоред Наслов и садржај (Title and content layout).
- Користећи „Slide Master“ подесити да се први ниво ставки садржаја означава белим квадратом, а остали нивои угнеждавања белим кругом.
- На трећој страни презентације, подесити да се наслов појављује по надоласку слајда користећи транзицију „Fade“ за свако слово посебно.
- Подесити да се после појављивања наслова, поглавља појављују редом на сваку секунду. Потпоглавља C и D треба да се појаве заједно са њиховим родитељским поглављем B. Свако од поглавља треба да користи транзицију „Swivel“. Користити прозор за управљање анимацијама.
- Додати линк у горњем десном углу са текстом „КRАЈ“. Преласком мишем преко овог линка прескачу се сви слајдови и прелази се на последњи слајд.
- Четврта страна презентације има наслов: „Rad“. Страна треба да садржи слику 1 из одговарајућег рада. За приказ слике користити транзицију „Whell“. Слика треба да се прикаже на клик миша.
- Заједно са приказом слике треба приказати и текстуално поље (textbox) изнад слике у којем пише Klikni za dodatan prikaz.
- Кликом на текстуално поље (textbox) Klikni za dodatan prikaz треба уклонити слику 2 излазном транзицијом „Zoom“, а затим редом једно за другим приказати pie chart и basic cycle smart објекте. За оба објекта користити различиту транзицију. Текстуално поље (textbox) Klikni za dodatan prikaz такође треба да се уклони на клик. Обезбедити ову функционалност коришћењем тригера.
- Animations → Add New Animation (постане Multiple) → иѕабрати Entrance/Exit → Trigger → On Click OFF превлачити и подесити Start → Trigger: TextBoxt → сви остали да буде испод тога → Insert → Chart → Pie → OK → Insert → Smart Art → Cycle → Basic Cycle → OK → све спустити испод Trigger и кликнути After Previous.
- Наслов pie chart-a треба да буде Prodaja. Изменити податке графика тако да постоје поља A, B, C, D, E i F са вредностима 40, 20, 10, 5, 2.5, 1.25, респективно. Транзиција треба да траје 0,5 секунди.
- Basic cycle smart објекат треба да се састоји из 6 поља која садрже првих 6 слова абецеде. Приликом приказа објекта, приказује се редом поље по поље на сваких 0,25 секунди.
- Пета страна презентације треба да има наслов „Pitanja?“. Додатно треба исцртати смајлија на левом делу стране.
- Користећи анимације, обезбедити да се притиском на леви тастер миша или стрелице на тастатури смајли креће до центра стране, а затим скрене ка дну стране, позиционирајући се на крају на доњем делу стране у средини. Кретање треба да траје 4 секунде.
- Смајли треба да баца сенку доле-десно у односу на себе и да буде наранџасте боје са црним оквиром.
- Креирати две секције у оквиру презентације. Назвати их Први део и Други део. Прва четири слајда треба да буду део прве секцијe, а пети слајд треба да буде део друге секције.
- Десни клик на први слајд → Add Section → написати „Први део“ → десни клик на пети слајд → Add Section → написати „Други део“.
- У пети слајд додати коментар: „Ово је коментар“.
- Леви клик на пети слајд → Insert → Comment → написати коментар.
- Активирати приказивање лењира.
- View → чекирати Ruler.
- Поставити презентацију у мод у коме ће се слајдови самостално смењивати на 5 секунди.
- Transitions → чекирати On Mouse Click и After 5s.
- На трећој страни додати белешку „Ово је страна са садржајем“.
- Подесити да се „AutoRecover“ ради на свака 3 минута.
- Подесити максималну вредност Undo операције на 40 корака.
- Користећи „Slide Master“ подесити да се на свакој страни (осим прве) у подножју (footer) налази тренутни датум, фонт 14pt.
- Користећи „Slide Master“ подесити да прва страна има позадину у нијанси плаве боје, а све остале у нијанси црвене боје.
- У „Quick access“ траку са алаткама додати алатку за додавање новог слајда.
- Додати празан слајд (шеста страна) у секцију „Други део“. Нацртати три различита облика на средини слајда и груписати их у целину.
- На страни шест додати стрелицу удесно и стрелицу улево. Користећи анимације и тригере, подесити да се кликом на стрелицу удесно група облика креће по кругу у смеру казаљке на сату, враћајући се у првобитну позицију. Кликом на стрелицу улево група облика треба да се креће по кругу у супротном смеру од казаљке на сату.
- Одговорити на коментар (reply to) на петом слајду поруком „Ово је одговор на коментар“. Не треба креирати нови коментар.
- На последњи слајд додати линк ка страници https://rti.etf.bg.ac.rs