ОРТ2 — разлика између измена

Извор: SI Wiki
Пређи на навигацију Пређи на претрагу
м (Pojma nemam šta se ovde desilo)
м (Interna veza)
Ред 12: Ред 12:
}}
}}
* [https://sourceforge.net/projects/circuit/ ''Logisim''] — Симулатор дигиталне логике који се користи при изради пројекта, као и за решења рокова на викију.
* [https://sourceforge.net/projects/circuit/ ''Logisim''] — Симулатор дигиталне логике који се користи при изради пројекта, као и за решења рокова на викију.
* [https://github.com/reds-heig/logisim-evolution ''Logisim-evolution''] — Унапређена верзија ''Logisim''
* ''[[github:reds-heig/logisim-evolution|Logisim-evolution]]'' — Унапређена верзија ''Logisim''
* [https://mega.nz/folder/As1A1TZY#z-SnQ4VsucNAwTLQgZjFug Рокови и решења (РТИ)]
* [https://mega.nz/folder/As1A1TZY#z-SnQ4VsucNAwTLQgZjFug Рокови и решења (РТИ)]



Верзија на датум 7. фебруар 2021. у 23:39

Основи рачунарске технике 2 је обавезан предмет у трећем семестру.

Странице

Корисне везе

Шаблон:Материјали

Пројекат

Пројекат се од 2020/21. године ради на Logisim симулатору дигиталне логике. У одељку Корисне везе изнад доступне су везе за преузимање Logisim и Logisim-evolution симулатора, а потребне су и ЕТФ библиотеке са компонентама које су доступне за:

  • Стари Logisim, на страници предмета под одељком "Пројекат"
  • Logisim-evolution - препоручује се именовање преузете датотеке као ETF-evolution.circ

Ове библиотеке је најбоље поставити у исти директоријум као шеме које преузимате са викија, али ће вас Logisim свакако питати да изаберете путању до ових библиотека уколико то не урадите.

Испитни рокови

Колоквијум 1

Колоквијум 2

Колоквијум 3


Лаб вежбе

На предмету се одржавају две лабораторијске вежбе од којих свака носи по 5 бодова. Лабораторијска вежба почиње улазним тестом од 10 минута и 3 питања, за који се примери могу наћи на страници предмета у одељку "Лабораторијске вежбе" (питалице су истог облика као на лабораторијској вежби). После улазног теста се прелази на рад у симулатору и за тај део се пишу одговори на задата питања у вези са задатим програмом у документу који се на крају вежбе предаје на мрежни диск. Током лабораторијске вежбе демонстратор такође испитује студента за 3 бода. Уколико је студент на улазном тесту освојио 2 бода, на бодове демонстратора се додаје 1 бод, а уколико је освојио 3 бода, на бодове демонстратора се додају 2 бода. Ако је студент освојио 0 или 1 бод на улазном тесту, не наставља с радом лабораторијске вежбе и добија 0 бодова. Збир бодова са улазног теста и од демонстратора се скалира са процентом урађености дела лабораторијске вежбе са симулатором, и тако се израчунавају коначни бодови на тој лабораторијској вежби.

Укратко:

  • — Бодови освојени на улазном тесту (од 0 до 3)
  • — Бодови освојени од демонстратора (од 0 до 3)
  • — Проценат урађености дела лабораторијске вежбе са симулатором (од 0 до 1)
  • Коначна оцена:

Начин оцењивања

Први колоквијум, други колоквијум и испит носе по 20 бодова. Две лабораторијске вежбе заједно носе 10 бодова. Пројекат носи 30 бодова. Коначна оцена се формира као:

Бодови
Оцена 5 6 7 8 9 10